Brány a oplocení

Co dodá Vašemu bydlení ten správný šmrnc?

Přece krásné oplocení! Jsme schopni splnit téměř každé přání našich zákazníků a Váš plot bude nejen účelný, ale také pěkný na pohled. Nabízíme širokou škálu kovových plotů, kde si můžete vybrat různé elementy, špice, dekorace, ornamenty, zdobené profily atd. Vyškolení pracovníci Vám na Vaše přání namontují brány se samonosným systémem. Z naší nabídky si jistě vybere každý.

Křídlová brána

Křídlová brána je poháněna jedním nebo dvěma pohony, podle počtu křídel brány. Otvírá se pomocí nastavitelných pantů, které umožňují manipulaci s polohou křídel brány a tím zajišťují rovinu mezi křídly, i přes nerovnosti terénu. Křídlová brána může být umístěna na kovových nebo zděných sloupcích, které musí odpovídat požadované velikosti a hmotnosti křídlové brány. Rám brány je vyroben z jaklových profilů a může být doplněn různým typem výplně.

Výhody a nevýhody křídlové brány

 • Jednoduší a méně finančně náročná stavební příprava
 • Estetické řešení vjezdového prostoru.
 • Nevýhodou je nutnost prostoru pro otevírání křídla, nebo křídel brány a vyhovující terén.
 • Křídlové brány jsou také náročnější na údržbu.

Samonosná posuvná brána

Chod posuvné brány

Samonosná posuvná brána se pohybuje po páru nosných vozíků, které jsou kotveny do betonového základu. Vozíky jsou vloženy do C profilu v šířce protizávaží, který je spojen s rámem posuvné brány. Aby se brána nepřevrátila, jsou v její vrchní části umístěny vodící rolny, které jsou umístěny na nosném sloupku posuvné brány. Rám brány je vyroben z jaklových profilů a může být doplněn různým typem výplně.

Součástí dodávky posuvné brány je: 1 ks dorazová kapsa, 1 ks náběhové kolečko, 2x vozík, 2 ks boční vedení. V případě potřeby můžeme dodávku upravit a doplnit.

Výhody a nevýhody samonosných posuvných bran:

 • Téměř bezúdržbový systém
 • Není potřeba betonový základ pod celou délkou dráhy brány pouze pod protizávaží brány
 • Minimální prostor před a za posuvnou bránou
 • Nevýhodou je nutnost prostoru při otevření posuvné brány o cca 45% délky otvoru (protizávaží)

Plotová pole

Plotová pole jsou vyráběna ze čtvercových hladkých plných profilů rozměru 12x12 mm a jsou nahoře buď rovná, nebo zakončená špičkou. Vodorovné nosníky jsou z plného materiálu s rovným povrchem. Výplň můžeme vyrobit složitější, doplnit o rozety, esíčka, ovály případně jiné špice, nebo zdobenější profil.

Délka dodávaných plotových polí, je stanovena dle přání a prostorových dispozic zákazníka. Jsme schopni plotová pole přizpůsobit nejrůznějším rozměrům i členitosti.

Naše kovové ploty lze umístit na zděné sloupky (i s podezdívkou), prefabrikovaný betonový plot, nebo na námi nabízené kovové sloupky. Plotové pole vyrábíme z plných materiálů.

Kovová plotová pole dodáváme ve čtyřech variantách povrchové úpravy:

 1. Bez povrchové úpravy
 2. Nátěr barvou s kladívkovým efektem
 3. Žárový zinek
 4. Žárový zinek a nátěr specíální bravou

Povrchová úprava

Naše křídlové brány jsou vyrobeny ze železných C profilů. Železo samo o sobě je kov velmi náchylný na korozi, zvláště bez jakékoli povrchové úpravy a při vystavení povětrnostním vlivům a vlhkosti. Možností povrchových úprav a o šetření je hned několik. Odpověď na otázku, kterou z povrchových úprav zvolit se odvíjí od zamýšleného užití a hlavně podmínek a zátěže.

Povrchová úprava základovou barvou: Alkyton PRIMER+ je základní antikorozní barva pro novou nebo mírně narezlou ocel. Po zaschnutí je možné finální vzhled dokončit pomocí některé z Alkytonových barev.

Povrchová úprava žárovým zinkováním: Povrch kovu je ošetřen ponořením do roztaveného zinku při teplotě 450°C, díky čemuž se utvoří jednolitá, antikorozní vrstva. Při této metodě se zinek vsakuje hluboko do struktury oceli, výsledná barevnost je světle šedá, tedy barva zinku.

Povrchová úprava Alkytonovou barvou pro finální vzhled: Tato povrchová úprava je nabídnuta ve speciálním nátěru, přičemž jak bylo zmíněno vodící C profil, je žárově pozinkovaný. Chceme vám nabídnout co nejkvalitnější povrchovou úpravu a vzhledem k možným úpravám při montáži kovového plotu, kdy je někdy nutný zásah do konstrukce (vrtání, řezání a broušení) a následné ošetření jsme vybrali barvu Alkyton.

Po případné úpravě, nebo montáži lze jednoduše potřebná místa zatřít.Tuto barvu s obsahem antikorozních pigmentů lze aplikovat přímo na rez (samozřejmě my nepracujeme se zrezivělým materiálem), kov, dřevo a beton. Barva vytváří na povrchu předmětu trvalou pružnou vrstvu, která odpuzuje vodu a odolává vlivům počasí.

Barvu lze dodat v různých barevných odstínech a i s kladívkovým efektem (vypadá jako kovaná). V kladívkovém efektu je výběr z 10 odstínů.Životnost Alkytonové barvy je dle výrobce až 10 let.

Výhody Alkytové barvy:

 • trvalá pružnost
 • kryje v jedné vrstvě
 • barevná stálost
 • dlouhodobá životnost

Pokud byste preferovali povrchovou úpravu žárovým zinkováním, nebo žárovým zinkováním a nátěrem, tak i v tomto ohledu jsme schopni vše zajistit.

Copyright © BEHOS CZ s.r.o.(Nastavení cookies)